SCS GLOBAL SERVICES, DOĞA HSE GROUP PARTNERLİĞİ İLE TÜRKİYE’DE!

DOĞA HSE Group, Türkiye’de kuruluşların, sürdürülebilirlik konusunda çevresel taahütlerini yerine getirmelerine yardımcı olmak ve global pazarda da başarılı olmalarını sağlamak amacıyla SCS Global Inc. ile uluslararası işbirliği kurdu! 

SCS Global Inc.’in Türkiye’deki yerel temsilciliğini yapacak olan DOĞA, üreticilerin sürdürülebilir kalkınma hedeflerine uygun saha ve ürün performanslarını değerlendirerek, işletmelerin yenilikçi ve stratejik çözümler geliştirmesine ve müşterilerine şeffaf bir hizmet sunmalarını sağlıyor.

DOĞA HSE Group Genel Müdürü Sertaç Güven, “Kurduğumuz ortaklığın, Türkiye’deki üreticilerin küresel pazarda sürdürülebilir ürünler arasında değer yaratma ve başarılı bir şekilde rekabet etme çabalarına güç katmasını hedeflemekteyiz.” dedi.

DOĞA HSE Group, Doğa Çevre & Enerji şirketi ile geri dönüştürülmüş içerik belgelendirmesi, çevresel beyanların doğrulanması, sürdürülebilir tedarik zinciri hizmetleri, iç mekan hava kalitesi belgelendirmeleri (SCS Indoor Advantage ve SCS Indoor Advantage Gold), mobilyalar için BIFMA level®e3, karbon ayak izi, yaşam döngüsü değerlendirmesi (Life Cycle Assessment-LCA), Çevresel Ürün Beyanları (EPD) ve Sağlık Ürün Beyanları (HPD) olmak üzere kapsamlı sürdürülebilirlik hizmetleri ve sertifika paketleri ile sektöre katkı sağlıyor. Bu sayede, üreticilerin ürünleri küresel pazarda sürdürülebilir satın alma gerekliliklerini karşılamasının yanı sıra; LEED®, BREEAM®, WELL®, Estidama® başta olmak üzere dünyada kullanılan başka bir çok yeşil bina derecelendirme sistemlerinin kriterlerini karşılamaya uygun olacak.

SCS Global Inc’in Başkan Yardımcısı Stanley P.Mathuram, “Kalite odaklı bir kuruluş olan DOĞA ile çalışacağımız ve Türkiye pazarına yerel destek ve sürdürülebilirlik uzmanlığı sağlayacağımız için mutluyuz.” dedi ve ekledi; “DOĞA ile birlikte, Türk müşterilerimizin sürdürülebilirlik konusundaki kararlılıklarını göstermelerine, çevresel şartları yerine getirmelerine ve küresel pazarda da başarılı bir şekilde rekabet etmelerine yardımcı olacağız.”

SCS Global Inc. Sürdürülebilir kalkınma hedefleri kapsamında çevrenin korunması, sosyal ve etik sorumlulukları, ürün kalitesi ve güvenliğini önceliğine alarak 30 yılı aşkın süredir tarafsız bir üçüncü kurum olarak doğrulama, belgelendirme ve test etme hizmetleri vermektedir. Denetim ve saha performanslarını değerlendirmenin yanında dünyada öncü sürdürülebilirlik standartlarını geliştirerek bu alandaki iyi uygulama örneklerinin oluşmasını ve kuruluşların sürdürülebilirlik yolculuklarına katkı sağlayarak ilerlemelerini sağlamaktadır. SCS Global Inc. 2017 yılında Business Intelligence Group tarafından verilen Sustainability Leadership Awards ödülüne sahiptir.