İŞ GÜVENLİĞİNDE DAVRANIŞLARIMIZIN ROLÜ SEMİNERİ

İş Güvenliğinde Davranışların Rolü Semineri

İş sağlığı ve güvenliği profesyonelleriyle bir arada olmayı hedeflediğimiz aylık etkinliklerimizin ilkine “İş Güvenliğinde Davranışlarımızın Rolü” semineriyle başladık. 2 Kasım’da merkez ofisimizde gerçekleştirdiğimiz seminerimizde; Alarko, Bosch Türkiye, BSH Ev Aletleri, Crown Cork, Enerjisa, Eroğlu Holding, Havaş, İBB, İDO ve JLL gibi kuruluşlardan İSG profesyonelleri bir aradaydı.

Satış ve Pazarlama Direktörümüz Tuncay Doğrul’un açılış konuşmasıyla 14.30’da başlayan seminerimizde, Yönetim Kurulu Başkanımız Sertaç Güven kazaların önlenmesinde yönetimin rolüne ve davranışların önemine değindi. Şirketlerdeki iş sağlığı ve güvenliği süreçlerini iyileştirmeye yönelik şeffaf öneriler sunan Güven, davranışlara bağlı olan iş kazalarını azaltmak için ‘insan davranışı’ yönetiminin doğru planlanması ve davranış odaklı yaklaşımlara yönelik bir sistemin kurulması gerektiğini belirtti.  Böylece pozitif ve verimli bir çalışma ortamının oluşumuna katkı sağlanacağının da altını çizdi.

Seminerimiz, davranış bilimleri üzerine çalışmaları bulunan ve konuşmalar yapan Mehmet Auf’un Dramalı Business Show’u ile devam etti. Yaşantımızı kolaylaştıran, aynı zamanda da ezber bozan “Hayatımız Senaryo” ile katılımcılarımıza uygulanabilir ipuçlarını aktaran Auf, sunumunda farkındalığını arttırıcı tavsiyelere yer verdi.

Her ay farklı bir konuyu ele alacağımız seminerlerimize, farklı konuşmacılarla devam edeceğiz. Duyurularımızdan haberdar olmak için iletişim bilgilerinizi events@dogaHSE.com adresine iletebilirsiniz.