Hertfordshire Konseyi, El ve Kol Titreşim Sendromu vakaları nedeni ile 100.000 £ cezaya çarptırıldı.

Dacorum Borough Council, zemin ve yol bakımı çalışanlarından yedisinde ‘‘El ve Kol Titreşim Sendromu’’ gelişmesi nedeniyle cezaya çarptırıldı.

Luton Magistrates Mahkemesi’nde, Dacorum Borough Council’ın Mayıs 2015 ile Haziran 2016 döneminde elektrikli aletlerin aşırı kullanımı sonucunda bildirdiği yedi El ve Kol Titreşim Sendromu vakasına ilişkin dava görüldü.

HSE, konseyin çalışanlarını sağlık riskleri hakkında Ayrıca Herffordshire Konseyi, eğitmediğini veya bilgilendirmediğini ifade etti. Titreşim maruziyetinin süresini veya şiddetini sınırlamamış ve sorunların erken aşamada tespit edilebilmesi açısından uygun sağlık kontrollerini uygulamamıştır görüşünü ekledi.

Hemel Hempstead’deki Dacorum Borough Council, 2005 tarihli İşyerinde Titreşimin Kontrol Edilmesi Mevzuatının 5. Maddesini ihlal ettiğinden 100.000,00 £ değerinde para cezasına çarptırıldı ve 28.672,62 £ değerindeki masrafları ödemeye mahkûm edildi.

Olayı soruşturan HSE Müfettişi Rubeena Surnam şunları aktardı: “Bu vaka konseyin sakatlığa yol açma ihtimali taşıyan ve yaygın olarak bilinen bir sağlık riski olan el kol titreşimi riskini belirlemede başarısız olduğu bir vakadır.”