Sağlık ve güvenlik sektörü yeni yıldan ne bekliyor? Ericsson Türkiye

Bir yılı daha geride bıraktık. Kimi zaman zorlu ve yorucu, kimi zaman ise hedeflere ulaşmanın verdiği üretkenlik ve heyecanla yepyeni bir 365 günü karşılamaya hazırız. 2019 yılı İş Sağlığı ve Güvenliği sektörü açısından önemli ve olumlu gelişmelerin yaşandığı bir yıl olsa da biliyoruz ki daha katetmemiz gereken çok uzun bir yolumuz var. Yılın ilk sayısında değerli meslektaşlarımızın ve iş ortaklarımızın yılsonu değerlendirmelerini ve yeni yıldan beklentilerini Safety Management Türkiye okurları için derledik.

Ericsson Türkiye Yeni Yıldan Neler Bekliyor?

İrem Oymak / Ericsson Türkiye İSG Müdürü

“İSG’ye teknolojiyi, wellness’i daha fazla entegre edeceğiz”

SM Türkiye: 2019 yılını İş Sağlığı ve Güvenliği sektörü açısından nasıl değerlendiriyorsunuz?

İrem Oymak: 2019 yılı ülkemizde İş Sağlığı ve Güvenliği sektörü açısından verimli bir yıl olduğunu düşünmüyorum. Ne yazık ki ülkemizde hala kaza olmadan bir şeylerin farkına varılmıyor, hatta kaza olsa bile varılmıyor. Bu anlamda sektörün gelişimine destek olmak adına bizlere düşen görevin bir kez daha farkına vardığımız bir sene olduğunu düşünüyorum.

 

SM Türkiye: 2019 yılı işletmeniz açısından nasıl bir yıl oldu? İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili planlamalarınızı hayata geçirebildiniz mi?

İrem Oymak: 2019 yılı şirketimiz için ise yeni bir dönemin başlangıcı oldu. Tamamen yenilenen ve güçlenen bir İSG organizasyonu ile şirketimiz, müşterilerimiz ve tedarikçilerimizin için daha güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı yarattığımıza inanıyorum. 1 Ocak 2019’da temelini attığımız yeni yapımız bugün artık sağlam bir temele otu-ran, sürekli iyileştirmeye odaklı bir organizasyon haline geldi. Şu anda 2019 için hedeflediğimiz noktanın da ilerisinde olduğumuz için çok mutluyuz.

 

SM Türkiye: 2020 yılında İş Sağlığı ve Güvenliği alanında yapmak istediklerinizden kısaca bahseder misiniz?

İrem Oymak: 2020 yılında iş sağlığı ve güvenliği süreçlerimize teknolojik gelişmeleri daha fazla entegre edeceğimiz, wellness programlarına ağırlık vereceğimiz, sadece işte güvenlik odaklı değil insan güvenliği ve sağlığı odaklı projelere odaklanacağımız bir sene olacak.

 

 

Safety Management Türkiye dergisini okumak için bize yazabilirsiniz.