BUZDAĞININ GÖRÜNMEYEN YÜZÜ: EKONOMİK FAKTÖRLER

7 Aralık’ta merkez ofisimizde gerçekleştirdiğimiz “Buzdağının Görünmeyen Yüzü: Ekonomik Faktörler” seminerimizde; 3M Türkiye, Havaş, Garanti Bankası, Global HSE, Hallmark, Kalekim, Mapa, Nurol İnşaat, TAV, TOKİ gibi kuruluşlardan İSG profesyonelleri bir aradaydı.

Seminerimiz Satış ve Pazarlama Direktörümüz Tuncay Doğrul’un açılış konuşmasıyla başladı. Ardından Yönetim Kurulu Başkanımız Sertaç Güven, konuşmasında iş güvenliğinin ekonomik boyutuna değindi. İş güvenliğine yönelik aksiyonların alınmasıyla; çalışan devamsızlığının, sirkülasyonun, iş kazalarının ve yasal yaptırımların azalacağını belirten Güven, buna paralel olarak risklerin ve maliyetlerin de azalacağını söyledi. Böylece tedarikçiler ve diğer iş ortaklarıyla ilişkilerin daha da gelişeceğini; yatırımcılar, müşteriler ve diğer topluluklara karşı kurumsal sorumluluk açısından daha iyi bir itibar sağlanmış olacağını ekledi.

Ekonomi üzerine çalışmaları bulunan ve konuşmalar yapan Prof. Dr. Emre Alkin ise “Nasıl Bir Büyüme İle Geleceğe Yürümeliyiz?” başlığıyla konuşma yaptı. Alkin konuşmasında; büyüme, enflasyon, işsizlik, cari denge gibi konularda ulusal ve uluslararası istatistikleri aktardı. Devletin, çalışanların ve işverenlerin iş güvenliği ile yakından ilgilenmek zorunda olduklarını gösteren global veriler sunan Alkin, günümüzde belli bir amaç doğrultusunda, güçlü bir iletişim ağıyla, inisiyatif kullanarak,  deneyimleyerek ve şeffaflıkla ilerlemenin önemli olduğunun altını çizdi.

Duyurularımızdan haberdar olmak için iletişim bilgilerinizi events@dogaHSE.com adresine iletebilirsiniz.